mar 12 2014

ROK 2014 – ROKIEM 50-LECIA SZKOŁY

Important!

W tym roku mija 50 lat od powstania naszej placówki.
22 października 2014 r. odbyły się uroczyste obchody 50-lecia szkoły.
Galeria zdjęć z uroczystości
Historia Szkoły 21

wrz 08 2013

ELEKTRONICZNY DZIENNIK LEKCYJNY

Important!

ZALOGUJ SIĘ DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

gru 10 2014

Przerwa świąteczna

Szanowni Rodzice,
w czasie przerwy świątecznej, tj. w dniach 22, 23, 29, 30, 31. grudnia 2014 r. oraz w dniu 2. stycznia 2015 r.
nie odbywają się zajęcia dydaktyczne, natomiast w godzinach 9.00-13.00 szkoła proponuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze (gry i zabawy dydaktyczne, gry ortograficzne i terapeutyczne, projekcje filmów, gry sportowo-rekreacyjne, głośne czytanie opowiadań terapeutycznych).
Prosimy o składanie deklaracji (uczniowie otrzymają je od wychowawców), czy w wyżej wymienionych terminach Państwa dziecko będzie korzystało z opieki zorganizowanej w szkole.
Niedostarczenie deklaracji do 16 grudnia 2014 r. (wtorek) jest równoznaczne z rezygnacją z oferty szkoły.

gru 05 2014

Nasz sukces!

Daria Kowalska z kl. 3c awansowała do wojewódzkiego etapu konkursu z języka niemieckiego. Gratulacje
i powodzenia w następnym etapie Daria :)

gru 03 2014

Najpiękniejsza ozdoba choinkowa

Podajemy wyniki konkursu na najpiękniejszą ozdobę choinkową: I miejsce – Patrycja Paszotta z kl. 2e; wyróżnienie – Kamil Wiśniewski z kl. 2f. Gratulujemy!

gru 02 2014

Wypłata I transzy stypendium socjalnego

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Od dnia 04 grudnia 2014 roku od godz. 12.00 będzie wypłacana I transza stypendium socjalnego rodzicom, którzy dostarczyli faktury i rachunki potwierdzające poniesione wydatki na cele edukacyjne, i którzy zadeklarowali chęć odbioru I transzy.
Zapraszamy do sekretariatu z dowodem osobistym!!! wnioskodawcę lub upoważnioną przez wnioskodawcę, na piśmie, osobę pełnoletnią z podaniem serii i numeru dowodu osobistego osoby upoważnionej
.

W pierszy dzień wypłaty w godzinach 12.00 – 15.00, w pozostałe dni w godzinach 7.30 – 15.00.

Przypominamy również, że 09 grudnia 2014 roku upływa ostateczny termin składania faktur i rachunków potwierdzających poniesione wydatki na cele edukacyjne.
Wypłata II transzy odbywać się będzie w dniach 16, 17, 18 grudnia w godzinach 7.30 – 15.00.

lis 28 2014

Kiermasz bożonarodzeniowy

DSC06139
Kiermasz ozdób świątecznych odbył się 2 grudnia 2014 r. w czasie spotkania z rodzicami. Ozdoby zostały wykonane w ramach projektu edukacyjnego, pracy koła plastyczno – technicznego oraz zajęć technicznych.
Na kiermaszu dostępne były: aniołki, ozdoby choinkowe, stroiki, szopki, ozdobne butelki, pierniczki.

lis 27 2014

Odcinek TV21 – Jubileusz Szkoły 21

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego w tym roku odcinka szkolnej TV21. Dotyczy on Jubileuszu 50-lecia Szkoły 21. Z góry przepraszamy za literówki w nazwiskach osób występujących w materiale.

lis 27 2014

Badania bilansowe pierwszaków!

Uwaga! Rodzice uczniów klas pierwszych (1a, 1b, 1c, 1d) proszeni są o wykonanie obowiązkowego badania bilansowego swoich dzieci u lekarza POZ. Dokument (wniosek) otrzymali uczniowie na początku października.
Po badaniu lekarskim prosimy dostarczyć wnioski do wychowawcy do dnia 5 grudnia. Sprawę należy uważać
za pilną!

lis 26 2014

Światowy Dzień Tolerancji

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tolerancji (tradycyjnie obchodzony 16 listopada) zorganizowany przez nauczycieli anglistów. Z tej okazji na lekcjach wychowawczych poruszaliś55875my tematy związane z różnymi obliczami tolerancji, jej przejawami lub jej brakiem. Każda z klas przygotowała plakat ilustrujący i wyjaśniający zagadnienia związane z tolerancją: równouprawnienie, wielokulturowość, tolerancja religijna, i wiele innych. Na dwóch godzinach odbył się także pokaz klipów filmowych, w których zespoły klasowe przedstawiły zagadnienie tolerancji stosując różne techniki prezentacji i montażu. W wielu z nich uczniowie sami wystąpili przedstawiając w pomysłowy sposób swoje przemyślenia dotyczące postaw tolerancyjnych wśród nich samych oraz ich rówieśników. Dziękujemy klasom za udział w przedsięwzięciu i mamy nadzieję, że była to dobra okazja do refleksji nad swoją własną postawą wobec otaczających nas ludzi i światopoglądów.

Zdjęcia z wydarzenia

lis 24 2014

„Róża Wiatrów” wyśpiewała!

dyplom

Nasza „Róża Wiatrów” (w składzie: Marta Florkowska, Anna Inczewska, Aleksandra Mienik) wyśpiewała w sobotę 22 listopada wyróżnienie
w IV Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej „Gdy piosenka szła do wojska”, zorganizowanym przez Klub Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Uczennice przygotowała p. Joanna Fojt.

lis 21 2014

Nasz wielki „Orlik”

Piłki

Chwalimy się: wczoraj dyrektor Wydziału Edukacji p. Janusz Pleskot wyróżnił nasze boisko „Orlik” za największą aktywność w zawodach i turniejach organizowanych przez Gminę Miasta Torunia. Szkoła otrzymała zestaw nowych piłek. Gratulujemy zaangażowania animatorom na naszych boiskach – panom:  Andrzejowi Smardzewskiemu i Jaromirowi Świerczewskiemu oraz dzikim drużynom z naszego „Orlika”.

Starsze posty «