mar 12 2014

ROK 2014 – ROKIEM 50-LECIA SZKOŁY

Important!

W tym roku mija 50 lat od powstania naszej placówki.
22 października 2014 r. odbyły się uroczyste obchody 50-lecia szkoły.
Galeria zdjęć z uroczystości
Historia Szkoły 21

wrz 08 2013

ELEKTRONICZNY DZIENNIK LEKCYJNY

Important!

ZALOGUJ SIĘ DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

lis 27 2014

Odcinek TV21 – Jubileusz Szkoły 21

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego w tym roku odcinka szkolnej TV21. Dotyczy on Jubileuszu 50-lecia Szkoły 21. Z góry przepraszamy za literówki w nazwiskach osób występujących w materiale.

lis 27 2014

Badania bilansowe pierwszaków!

Uwaga! Rodzice uczniów klas pierwszych (1a, 1b, 1c, 1d) proszeni są o wykonanie obowiązkowego badania bilansowego swoich dzieci u lekarza POZ. Dokument (wniosek) otrzymali uczniowie na początku października.
Po badaniu lekarskim prosimy dostarczyć wnioski do wychowawcy do dnia 5 grudnia. Sprawę należy uważać
za pilną!

lis 26 2014

Światowy Dzień Tolerancji

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tolerancji (tradycyjnie obchodzony 16 listopada) zorganizowany przez nauczycieli anglistów. Z tej okazji na lekcjach wychowawczych poruszaliś55875my tematy związane z różnymi obliczami tolerancji, jej przejawami lub jej brakiem. Każda z klas przygotowała plakat ilustrujący i wyjaśniający zagadnienia związane z tolerancją: równouprawnienie, wielokulturowość, tolerancja religijna, i wiele innych. Na dwóch godzinach odbył się także pokaz klipów filmowych, w których zespoły klasowe przedstawiły zagadnienie tolerancji stosując różne techniki prezentacji i montażu. W wielu z nich uczniowie sami wystąpili przedstawiając w pomysłowy sposób swoje przemyślenia dotyczące postaw tolerancyjnych wśród nich samych oraz ich rówieśników. Dziękujemy klasom za udział w przedsięwzięciu i mamy nadzieję, że była to dobra okazja do refleksji nad swoją własną postawą wobec otaczających nas ludzi i światopoglądów.

Zdjęcia z wydarzenia

lis 24 2014

„Róża Wiatrów” wyśpiewała!

dyplom

Nasza „Róża Wiatrów” (w składzie: Marta Florkowska, Anna Inczewska, Aleksandra Mienik) wyśpiewała w sobotę 22 listopada wyróżnienie
w IV Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej „Gdy piosenka szła do wojska”, zorganizowanym przez Klub Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Uczennice przygotowała p. Joanna Fojt.

lis 21 2014

Najbliższe zebrania z rodzicami

Informujemy o zmianie terminu zebrań z rodzicami. Najbliższe zebrania odbędą się we wtorek 2 grudnia 2014 r . o godz. 17.00, a nie jak było wcześniej ustalone 25 listopada. Zapraszamy.

lis 21 2014

Nasz wielki „Orlik”

Piłki

Chwalimy się: wczoraj dyrektor Wydziału Edukacji p. Janusz Pleskot wyróżnił nasze boisko „Orlik” za największą aktywność w zawodach i turniejach organizowanych przez Gminę Miasta Torunia. Szkoła otrzymała zestaw nowych piłek. Gratulujemy zaangażowania animatorom na naszych boiskach – panom:  Andrzejowi Smardzewskiemu i Jaromirowi Świerczewskiemu oraz dzikim drużynom z naszego „Orlika”.

lis 04 2014

Projekt „Nasz Przyjaciel Robot”

Zapraszamy do udziału w projekcie „Nasz Przyjaciel Robot – Mechatronika innowacyjnym narzędziem sukcesów edukacyjnych dla toruńskich gimnazjów”. Jest wiele ciekawych form zajęć dla uczniów zainteresowanych tą tematyką. Więcej informacji tutaj i na stronie www.gimnr3.pl (zakładka Projekt Robot)

lis 04 2014

Klasy II w Młynie Wiedzy

Klasy drugie pod opieką nauczycieli wybrały się w czwartek 30 października 2014 r. do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy  w Toruniu. Jest to wyjątkowe miejsce edukacyjne, które poprzez zabawę prezentuje wybrane problemy z różnych dziedzin nauki i techniki. Interaktywne wystawy, pokazy i własne formy działania zainspirowały naszą młodzież. Zdjęcia z wydarzenia.

paź 30 2014

Dziewczyna na medal!

Oli medal

Uczennica naszego gimnazjum Aleksandra Mienik z kl. 2c zajęła I miejsce
w biegu na 1200 m dziewcząt w sopockich zawodach Verve 10k Run Sopot 2014, które odbyły się 12 października. Duuuuuże gratulacje Ola!

paź 27 2014

Jubileusz Szkoły 21

Gim21

50 lat za nami! Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji TVTorun z naszego Jubileuszu (kliknij), relacji i galerii zdjęć zawartych w Toruńskim Serwisie Samorządowym (kliknij) oraz szkolnej galerii zdjęć.

Starsze posty «