mar 12 2014

ROK 2014 – ROKIEM 50-LECIA SZKOŁY

Important!

W tym roku mija 50 lat od powstania naszej placówki.
W październiku 2014 r. planujemy uroczyste obchody 50-lecia szkoły.
Szczegóły uroczystości podamy w późniejszym terminie.

wrz 08 2013

ELEKTRONICZNY DZIENNIK LEKCYJNY

Important!

ZALOGUJ SIĘ DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

wrz 21 2014

Zabawy związane ze Świętem Tabliczki Mnożenia

Hasło Dnia

password_of_the_day_colour_pl

Przykładowy przebieg zabawy:

Hasło Dnia

• Uczeń Nr 1 pyta: Hasło?

• Uczeń Nr 2 odpowiada: Pięćdziesiąt sześć to osiem razy siedem (lub 56= 7• 8, 78=56, 8•7=56).

• Uczeń Nr 2 pyta: Odzew?

• Uczeń Nr 1 odpowiada: Sześć razy osiem jest czterdzieści osiem (lub 48=6• 8, 48=8• 6 8• 6=48).

Kto popełnił błąd daje fant. Fanty są wykupywane w klasie. Na przykład: trzeba zaśpiewać, zatańczyć.

Matematyczne spacery”

W szkole są wywieszone plakaty z tabliczką mnożenia. Uczniowie dobierają się w pary. Chodzą po szkole.

Uczeń Nr 1 wskazuje plakat, na przykład: 7•?= 63.

Uczeń Nr 2 odpowiada: 7• 9= 63.

Przy innym plakacie. Uczeń Nr 2 pokazuje plakat, a Uczeń Nr 1 podaje rozwiązanie.

Po każdej poprawnej odpowiedzi uczniowie przybijają sobie piątkę lub żółwika.

Ten, kto popełni błąd daje fant.

Marmur”

Uczniowie przygotowują własne losy z tabliczką mnożenia. Dwóch uczniów wymienia się losami i podają odpowiedzi. Jeżeli odpowiedzi są poprawne przybijają sobie piątkę lub żółwika.

Jeśli, na przykład Uczeń Nr 1 popełnił błąd, to Uczeń Nr 2 mówi: Marmur! Wówczas Uczeń Nr 1 staje nieruchomo przez 1 minutę. Jeśli poruszy się daje fant.

Życzę udanej zabawy- koordynator konkursu-

Ewa Chwiałkowska

wrz 18 2014

IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna, odbywająca się zawsze w ostatni piątek września, która ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W naszej Szkole Święto Tabliczki Mnożenia obchodzić będziemy w zasadzie przez cały tydzień 19- 26 września 2014.

Czeka Was sporo atrakcji- egzaminy na Egzaminatorów, Ekspertów Tabliczki Mnożenia, Będzie można również sprawdzić swoją kondycję fizyczną, odpowiadając na pytania równocześnie skacząc na skakance.

W tym roku będzie ona przebiegała w kilku etapach.

Etap I 19.09.2014 piątek Przygotowanie do akcji

• przygotowanie na godzinach wychowawczych transparentów, plakatów czy haseł, informujących o odbywającym się święcie matematycznym
  • każda klasa wywiesza plakat na drzwiach swojej klasy.

Etap II 22.09-25.09.2013 Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia

• uczniowie wzajemnie przepytują się z tabliczki mnożenia- zabawy
  • 24.09.2013 - egzamin dla kandydatów na Egzaminatorów i ustalenie składu Komisji egzaminacyjnej MT i Patroli Egzaminacyjnych MT-

Etap III 26.09.2013 akcja „4 WMTDay” zgodnie z programem

Zapraszam serdecznie do udziału w konkursie

W razie pytań proszę zgłaszać się do organizatora i koordynatora konkursu

mgr Ewy Chwiałkowskiej, sala 33.

logo_universal_colour

wrz 18 2014

Sprzątanie Świata

Jutro w piątek o godz. 15.30 odbędzie się szkolne Sprzątanie Świata 2014. Zapraszamy chętnych.

sprzatanie_swiata_2014_3

wrz 15 2014

Zebranie z rodzicami

Uwaga! Zebranie z rodzicami dla klasy 2b odbędzie się w czwartek 18 września o godz. 17.00 w sali 43.
Zaprasza p. K. Fiałek-Rosińska

lip 25 2014

Wygraliśmy w budżecie partycypacyjnym!!!

Uczniowie, Rodzice, sympatycy naszej szkoły! W Toruniu zakończyła się procedura budżetu partycypacyjnego na rok 2015 i ogłoszone zostały wyniki głosowania. Mieszkańcy rozdzielili kwotę 6.580.000 zł i wybrali 53 projekty, które zostaną zrealizowane w 2015 r. Wśród nich jest projekt dotyczący naszej szkoły: projekt integracji terenu Gimnazjum nr 21 z otaczającymi terenami w zakresie poprawy możliwości dojazdu, parkowania oraz lepszego wykorzystania terenów rekreacyjnych i sportowych szkoły.
WSZYSTKIM, którzy wsparli nas w głosowaniu, DZIĘ-KU-JE-MY!!! Oto lista projektów: zobacz.

lip 10 2014

Nowe odcinki TV21

Zachęcamy do obejrzenia TV21 Odcinek 6

Trochę wakacyjny TV21 Odcinek 7

lip 08 2014

stypendium socjalne dla uczniów w roku szkolnym 2014/2015

Drodzy Rodzice

Na stronie Urzędu Miasta Torunia pojawiły się informacje dotyczące składania wniosków na stypendium socjalne w roku szkolnym 2014/2015:

Zapraszam osoby zainteresowane do zapoznania się z zasadami i drukami. W razie pytań proszę kontaktować się z sekretariatem szkoły lub Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Torunia.

Wnioski będą wydawane w szkole od sierpnia.

cze 26 2014

Nowe zdjęcia w galerii

Zachęcamy do obejrzenia w galerii zdjęć z wycieczek, wyjść i imprez naszych uczniów podczas dni czerwcowych:

Wizyta klas trzecich na Krytej Strzelnicy Policyjnej

Wycieczka klas drugich do Warszawy

Wycieczka klas 2a i 3a po Toruniu

Wycieczka klasy 2e do Jura Parku

Wycieczka klasy 1a do Zamku Bierzgłowskiego

Bal trzecich klas

Dzień Sportu

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

cze 18 2014

Nowy odcinek szkolnej tv

Zachęcamy do obejrzenia jednego z ostatnich odcinków TV21 w tym roku szkolnym:

TV21 odcinek 5 2014

cze 13 2014

Wystawa, pokaz mody i książki

Książki

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wystawy w bibliotece pt.
(Nie) owijaj w bawełnę oraz pokazu mody bawełnianej z książką,
który miał na celu przypomnienie uczniom o zwrotach zbiorów do biblioteki
przed końcem roku szkolnego. Biblioteka cały czas czeka na książki!

Zdjęcia z wydarzenia

Starsze posty «